Haber

İstanbul Havalimanı’nda Yarıyıl Tatili İşi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında dün başlayan yarıyıl tatilini memleketlerinde, yurt dışında ve umre için geçirmek isteyen vatandaşlar, dün öğle saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’nda yolcu yoğunluğu oluşturdu.

İstanbul Havalimanı’na sabahın erken saatlerinden itibaren gelen yoğunluk nedeniyle havalimanı giriş kapısında ve terminal önündeki caddede kısa süreli trafik sıkışıklığı yaşandı. Polis ve İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA grupları gerekli uyarılarda bulunarak trafik sıkışıklığını azaltmaya çalıştı. Gruplar, kuyrukların oluştuğu havalimanı giriş kapılarındaki x-ray kontrol noktalarında tüm denetim cihazlarını açık tutarak yolcuların daha hızlı geçiş yapmasına yardımcı oldu.

Güvenlik kontrolünün ardından terminale giren yolcular, bilet ve bagaj işlemleri için iç ve dış hat gişelerinde sıraya girdi. İGA, Türk Hava Yolları (THY) ve Türk Yer Hizmetleri (TGS) ekipleri terminalde yolculara rehberlik etti. Polis ekipleri, dış hudut gidiş yolcu terminalindeki pasaport gişelerini de açık tutarak vatandaşları elektronik pasaport kullanım alanına yönlendirdi.

Baba, dede ve büyükanne ziyaretleri

İstanbul’da öğretmenlik yapan Muhammed Özdemir, annesiyle birlikte 15 günlük tatil için memleketi Mardin’e giderek babasını ve akrabalarını ziyaret edeceğini belirterek, “Öğrencilerim yarıyıl tatilinde eğlenip çalışmalı. Bu Dönem iyi geçti. İkinci dönem daha çok çalışacağız.” söz konusu.

10 yaşındaki ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Mustafa Gözüpek, İzmir’e gideceğini belirterek, dedesi ve büyükannesini ziyaret edeceğini söyledi. Gözüpek, “O yüzden çok heyecanlıyım. İzmir’e gittiğimde dedem ve anneannemle vakit geçireceğim. Oraya bir enstrüman götürüyorum yanıma. Vurmalı çalgı, dedemle çalacağım” dedi. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu